bArCoLeTa

Welcome
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Barcoleta Vica

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 2
Join date : 04/12/2008

Barcoleta  Vica Empty
MesazhTitulli: Barcoleta Vica   Barcoleta  Vica Icon_minitimeThu Dec 04, 2008 1:03 pm

Kulleri


Vdes njeri dhe kullerat shkojne per kryeshendosh.

Kulleri: “Hej njerez, a u merzitet per tipin bre, shume i smut o kon a, shume m’u ka dhimte a”!

Burrat tjere ne dhome ia kthejne:

“Jo bre s’u kane smute, po kerri e ka shkele


Hajduti


Nje hajdut shkon ne Pazar per te shitur rrobat qe kishte vjedhur, por nje hajdut tjeter ia vjedh.
Ne darke e shoqja e cila e sheh te merzitur e pyet: “Sfitove gje?” – Hajduti duke qeshur: “-Kesaj here i shita me cmimin qe i mora.ParateI thote miku-mikut.
Ah, sikur t'i kisha te gjitha ato para, qe i kam harxhuar me gra te huaja.
-Po c'do te beje tash, po t'i kishe ato para?
Do t'i harxhoja pas grave te tjera, qe tani me duken edhe me te bukura3 VajzatISHIN KAN 3 VAJTZA NE TREN NJE GJERMANE NJE ZVICRANK EDHE NI SHIPTARK DH DUKE SHKUAR RRUGES GJERMANKA E NZJERR PARFIMIN EDHE E QET DO DHE JA BAN MADE IN GERMANIA MAS ANDEJ EDHE ZVICRANKA E QET DHE JA BAN MADE IN SUISS KURSE SHIPTARKA NUK KISH PAS PARFIM DH E LESHON NI PORDH DHE JA BAN MADE IN PASULDjali Vogel


Djali i vogel po del nga shtepia me ble buke. Kur del po e sheh se ia kan vjedhe biqikleten dhe po ja nise e po qan. - Ne ate qast po kalon nje grup njerezish qe po e percillnin nje plake per me varose. - Hoxha po e sheh djalin tu kajte e po i thote: mos u merzit djali i jem, se e vjeter ka qen, e ka pas kohen. - Djali po i thote: e di qe e vjeter ka qene por i kisha hype edhe naj hereBurri Dhe Gruja
Burri e tradhetonte gruan dhe e merte dashnoren ne shtepi. Vjen gruaja nga puna dhe burri nga nxitimi e fut dashnoren ne frigorifer. Gruaja e kupton se ia ka sjelle dashnoren ne shtepi dhe kerkon lart e poshte duke vrapuar nga kati i pare ne te dytin e anasjelltas.Ajo kerkoi aq shume saqe ju mor fryma dhe vdiq.Dashnorja ,vdiq dhe po ajo ngaqe priti shume ne frigorifer.Kur u takuan te dyja ne parajse e pyet dashnorja gruan. Si qe puna jote qe vdiqe moj xhan? Gruja i tregon se i ra me qafe kot te shoqit duke e akuzuar se e tradhetonte dhe duke e kerkuar me se koti dashnoren e tij neper shtepi ju mor fryme dhe vdiq. Ah..- tha dashnorja nga deshperimi. Ta kishe hapur frigoriferin une dhe ti do ishim gjalle kesaj dite.
Ne Spitalin E LindjesNe spitalin e lindjes ishin dy gra shtatzene, njera italijane, dhe ajo shqiptare. Se pari i erdhi radha italianes qe te lind mirepo femiu nuk deshte te dal nga mbrenda, mjeku lut femiun qe te dal, nuk del. Dikur i thot , dil te shohish se cfare makarona te shijshme kam pregatitur. Femiu italijan shpejt e shpejt e nxori koken te i shohe makaronat. Mjeku e kapi femiun per koke dhe e nxori jashte nga barku i nenes. Dikur i erdhi koha edhe shqiptares qe te lind, mjeku pret femiju te del, nuk del, i thot femijut kam pregatit makarona, grosh, as qe don me ndegju femiju. Dikur mjeku u lodh , u be nervoz dhe e shan: Dil mor se kam per ta ** nenen. Femiju shqiptar e nxjerr pernjeher koken qe te e shohe se kush e shau.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://barcoleta.forumsq.net
 
Barcoleta Vica
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
bArCoLeTa :: [Barcoleta] - Shërbimet :: [Barcoleta] - [Shërbime]-
Kërce tek: